Reprodukcje znanych obrazów w The Sims 3

Seria gier The Sims przypomina rzeczywistość. Można w niej budować domy, jeść, spać, sprzątać, chodzić do szkoły, pracy, na koncert, do kina, spotykać się ze znajomymi. Czyli jednym słowem robić rzeczy, które robimy na co dzień w prawdziwym życiu. 
Postaci gry mogą rozwijać swoje umiejętności w skali od 1 do 10. Jedną z takich umiejętności jest malarstwo. Kupujemy takiemu Simowi sztalugę, a on zaczyna malować. Ukończony obraz można sprzedać, bądź powiesić na ścianie. Co ciekawe, cena dzieła wzrasta w zależności od poziomu, jaki osiągnęła postać. Dodatkowo obrazy po śmierci "artysty" są czasami kilkakrotnie droższe niż za jego życia.  
Kiedy Sim osiągnie poziom 9 może inspirować się malarstwem wielkich mistrzów. Zatem chciałabym pokazać Wam kilka takich "reprodukcji" :

1. Narodziny Wenus - Sandro Botticelli


Narodziny Wenus, Sandro Botticelli, 1485


                                                                   
             


2. Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte - Georges SeuratNiedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte, Georges Seurat, 1884 - 1886

3. Mona Lisa - Leonardo da Vinci


Mona Lisa, Leonardo da Vinci, 15044. Dziewczyna z perłą - Johannes Vermeer


Dziewczyna z perłą, Johannes Vermeer, 1665
5. Stogi siana Claude Monet

Cykl : Stogi siana, Claude Monet, 1865
Jak widać, jedne obrazy bardziej, a inne trochę mniej przypominają oryginał. Simowa Wenus ma 10 kg mniej i dwuczęściowy kostium kąpielowy. Z kolei słynna suknia pani po prawej z "Niedzielnego popołudnia na wyspie Grande Jatte" została zastąpiona zwyczajną. Mona Lisa przytyła i dostała kwiaty we włosach, a za nią widać palmy. Dziewczyna z perłą zamiast niebieskiej przepaski we włosach ma burgundową, przez co wygląda trochę jak pirat. A Monet? Monet w Simsach przestał być impresjonistą.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Sztuki Nigdy Nie Za Wiele , Blogger